معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اذربایجان غربی خبر داد :

اعطای تسهیلات بانکی به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال به منطقه ازاد ماکو و چالدران

sarabirmaku
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۸ ق.ظ
اعطای تسهیلات بانکی به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال به منطقه ازاد ماکو و چالدران معاونت هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اذربایجان غربی در جلسه کارگروه اشتغال استان از اعطاری تسهیلات بانکی به منطقه ازاد ماکو و چالدران خبر داده و گفت : این تسهیلات در زمینه های اشتغال، کشاورزی، صنعت و معدن و ورزشی اعطا خواهد شد .

به گزارش مرزداران ؛ دوازدهمین جلسه کارگر اشتغال استان آذربایجان غربی با حضور معاونت هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اذربایجان غربی و مدیر کل کار و امور اجتماعی استان در سالن کنفرانس ساختمان شماره ۱ سازمان منطقه ازاد ماکو برگزار شد .

در این برنامه در ابتدا غلامرضا سلیمانی مدیر عامل سازمان منطقه ازاد تجاری – صنعتی ماکو ضمن خیر مقدم  گفت : به دنبال نظام برنامه ای منطقه ای هستیم .

وی افزود : سوالی که مطرح است اینکه  چرا با همه وجود مزیت ها در مناطق ازاد سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری به مناطق آزاد نمیروند ؟ و جواب سرمایه گذاران اینگونه است که چون مناطق مرزی است و از لحاظ امنیت خطر دارد .

سلیمانی با عنوان اینکه ۶ محور بر روی زنجیره های تولید داریم گفت : باید زنجیره ها را سیاسیت گزاری کرده و زیر ساخت های عمومی و تخصصی شکل بدیم .

*** اعطای ۵۰۰ هکتار زمین  برای ساخت شهرک لجستیکی در شهر بازرگان

وی با اشاره به اینکه ۲۴۰ برنامه در دستور کار منطقه ازاد ماکو قرار دارد گفت :  یکی از محور های منطقه لجستیک می باشد که روزانه تردد تعداد ۸۰۰ کامیون از این منطقه صورت میگیرد که میتواند این تعداد  در سال ۱۴۰۰ به  ۲۰۰۰ کامیون برسد  اما نه با این نظام برنامه ای ؛ بدین منظور برای لجستیک ، ۵۰۰ هکتار در شهر بازرگان جهت ساخت شهرک لجستیکی تحویل پیمانکار شده است .

سلیمانی تصریح داشت : در بحث گردشگری ، در بحث طبیعت گردی و بوم گردی و شکار همه ظرفیت هایی که وجود دارد میتواند محور باشد .

*** ساخت ۳ شهرک کشت گلخانه ای و ۳ شهرک دامپروری و توسعه شیلات

مدیر عامل سازمان منطقه ازاد ماکو با اشاره به محورکشاورزی منطقه گفت : در محور کشاورزی طی صحبتهایی که با متخصصین مختلف که انجام شد دو نقطه در کشور وجود دارد که این ظرفیت را داشته باشد و یکی از این دو نقطه منطقه ازاد ماکو می باشد که  به خاطر خاک مناسب و وجود رودخانه ارس ظرفیت کشاورزی مناسبی دارد که میتواند به قطب کشاورزی تبدیل گردد و در مقیاس جهانی محصولات صادر شود بدین منظور ساخت ۳ شهرک کشت گلخانه ای و ۳ شهرک دامپروری و توسعه شیلات در برنامه های این سازمان قرار دارد  .

***۵۰۰ هکتار زمین برای صنایع انرژی زا

سلیمانی با اشاره به اینکه در حوزه صنعت و معدن گاز و برق و معادن خوب داریم گفت :  زنجیره پرو آلیاژ میتواند در این منطقه  شکل بگیرد بدین منظور ۵۰۰ هکتار در کنار نیروگاه برای صنایع انرژی زا زمین در نظر گرفته  شده است .

سلیمانی با اشاره

***اشتغال برای ۲۵۰۰ نفر به طور مستقیم با سرمایه گذاری در زنجیره گردشگری

مدیر عامل سازمان منطقه ازاد ماکو با اشاره به ظرفیت گردشگری گفت :  چشم اندازی داریم که منطقه هوشمند تشکیل شود و اینکه بورالان بیابان نشود و تالاب ها خشک نگردد لذا طی مطالعات انجام شده در زنجیره ها سرمایه گذاری مورد نیاز در زمینه گردشگری ۸۰۰۰ میلیارد ریال می باشد که با این کار برای ۲۵۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد میگردد و ظرفیت تولید آن در سال به ۵۰۰ هزار نفر می رسد .

***۲ میلیون تن در سال با سرمایه گذاری در زمینه حمل و نقل بار

سلیمانی با اشاره به سرمای گذاری در قالب حمل و نقل بار گفت : با سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومان  ۲ میلیون تن در سال می توانیم حمل و نقل بار داشته باشیم .

سلیمانی در پایان گفت : خواستمون از این کارگروه این است که بر روی توسعه این طرح ها تلاش کنیم و ادارات و بانک ها در این زمینه ما را همراهی کنند .

*** اعطاری تسهیلات بانکی به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال  به منطقه ازاد ماکو و چالدران

در ادامه رضا حسینی معاونت هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اذربایجان غربی در جلسه کارگروه اشتغال استان گفت : اگر مدیر عامل سازمان منطقه ازاد ماکو بتوانند این طرح ها را عملیاتی کنند ما وام های زود بازده داریم که میتوانیم اعطا کنیم و همکاری ادارات و بانک ها را بگیریم .

حسینی از اعطاری تسهیلات بانکی به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال  به ۴ شهرستان ماکو ، شوط ، پلدشت و چالدران خبر داده و گفت : این تسهیلات در زمینه های اشتغال ، کشاورزی ، صنعت و معدن و ورزشی اعطا خواهد شد .

 *** ۱۴۳۹۱ میلیارد ریال سهم موسسات عامل از محل منابع صندوق توسعه ملی در مرحله سوم در سطح ملی تخصیصی به دستگاه های حمایتی

در ادامه رضا نقی زاده مدیر کل کار و امور اجتماعی استان  اذربایجان غربی  با اشاره به دستور جلسه گفت :

دستور جلسه: مروری بر مصوبات جلسه یازدهم کارگروه اشتغال استان اهم موارد قابل طرح در کارگروه اشتغال استان مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

وی با اشاره به جدول سهم موسسات عامل از محل منابع صندوق توسعه ملی در مرحله سوم در سطح ملی ، تخصیصی به دستگاه های حمایتی گفت : سهم بانک کشاورزی ۷۳۸۰میلیارد ریال سپرده گذاری ازمحل صندوق، باک توسعه تعاون ۳۶۹۰ میلیارد ریال سپرده گذاری از محل صندوق ، پست بانک ۳۳۲۱ میلیارد ریال سپرده گذاری از محل صندوق می باشد که جمع کل سپرده گذاری این موسسات عامل از محل منابع صندوق اعتبار ملی ۱۴۳۹۱ میلیارد ریال میباشد .

نقی زاده با اشاره به طرح های اشتغال فراگیر قابل ارائه برای تصویب در کارگروه اشتغال استان گفت : طرح های بررسی شده در کمیته فنی اشتغال فراگیر استان تعداد ۲ طرح برای جهاد کشاورزی به مبلغ ۴۱ میلیارد ریال ، تعداد۱ طرح برای ورزش و جوانان به مبلغ ۶۰ میلیارد ریال و تعداد ۱۹ طرح برای صنعت و معدن به مبلغ ۵۹۰ میلیارد ریال میباشد که این تعداد جمعاً ۲۲ طرع با اعتباری به مبلغ ۶۹۱ میلیارد ریال می باشد .

آخرين اخبار
پر بحث ترين
مرزداران
مرزداران
مرزداران
مرزداران
مرزداران
مرزداران
محل كد آمار