همزمان با هفته دولت در ماکو برگزار شد :

بهره برداری و کلنگ زنی دو سد حوزه آبریز مشرف به ماکو

sarabirmaku
تاریخ انتشار: یکشنبه 25 آگوست 2019 | 18:09 ب.ظ
بهره برداری و کلنگ زنی دو سد حوزه آبریز مشرف به ماکو همزمان با هفته دولت طرح ساخت سد در حوزه آبریز اناسور مشرف به ماکو  افتتاح و به بهره برداری و طرح دیگر ساخت سد در همان مسیر با حضور مسئولین کلنگ زنی شد .

به گزارش مرزداران ؛ همزمان با هفته دولت طرح ساخت سد در حوزه آبریز دره اناسور مشرف به ماکو  افتتاح و به بهره برداری و طرح دیگر ساخت سد در همان مسیر با حضور مسئولین کلنگ زنی شد .

وهاب زاده رئیس اداره منابع طبیعی و ابخیز داری ماکو هدف از اجرای ساخت این سد ها را به طور متوالی بر مسیر حوزه ابریز دره اَناسور مشرف به ماکو را جلوگیری از وقوع سیل و خطارات جبران ناپذیر به محدوده شهری عنوان کرده گفت : این سد ها باعث ایجاد وقفه در سرعت حرکت آب در صورت تشکیل سیل در فصل های باران گردیده و تقریبا امکان وقوع سیل را به صفر میرساند .

وی افزود : این طرح شامل ۵طرح ساخت سد با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۷۶ میلیون تومان می باشد که ۳ سد از این ۵ سد در مسیر حوزه ابریز مشرف به ماکو در دره اناسور واقع و ۲ سد دیگر در روستای قلشلانمیش می باشد .

وی در خصوص حجم سد افتتاح شده گفت : حجم این سد ۴۵۰۰ متر مکعب و جنس آن از نوع ملاتی میباشد .

وهاب زاده با اشاره به کلنگ زنی طرح جدید ساخت سد در همان مسیر گفت : ۲ طرح ساخت سد در همین مسیر و در مسیر توریان با اعتباری بالغ بر ۷۶۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی سال ۹۸ کلنگ زنی می شوند .

آخرين اخبار
پر بحث ترين
مرزداران
مرزداران
مرزداران
مرزداران
مرزداران
مرزداران
محل كد آمار