در شهرستان ماکو ۱۰۳۳۵۰نفر مورد غربالگری قرار گرفته است

تاریخ انتشار: سه‌شنبه 7 آوریل 2020 | 17:59 ب.ظ
در شهرستان ماکو ۱۰۳۳۵۰نفر مورد غربالگری قرار گرفته است رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت : روزانه ۴۳۸ نفر مورد پیگیری قرار می‌گیرند که از این تعداد ۵۹ نفر مشکوک بوده است که آزمایشات آنها به استان ارسال شده است و تاکنون فقط آزمایش۱۷ نفر مثبت اعلام شده است .

به گزارش مرزداران ؛ دکتر رحیم صمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو در یازدهمین جلسه شورای پیشگیری کرونا که با حضور اصحاب رسانه در فرمانداری ماکو برگزار شد ، ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران و تمامی افرادی که در  پیشگیری از انتشار ویروس کرونا نقش دارند ، در گفتگو با اصحاب رسانه گفت :  در طرح غربالگری خانه به خانه در شهرستان ماکو ۹۹.۹% غربالگری و از۱۰۴۴۶۰ نفر ، ۱۰۳۳۵۰ نفر مورد غربالگری قرار گرفته و از این تعداد ۶۴۳ مورد مشکوک پیگیری شده است .

وی افزود : روزانه ۴۳۸ نفر مورد پیگیری قرار می‌گیرند که از این تعداد ۵۹ نفر مشکوک بوده است که آزمایشات آنها به استان ارسال شده است و تاکنون فقط آزمایش۱۷ نفر مثبت اعلام شده است .

دکتر صمدی تصریح داشت : ۱۰۰۷ مورد مراقبت از خانم های باردار و ۸۲ هزار آموزش غیر حضوری از طریق مستقیم شبکه بهداشت انجام گردیده است .

رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو اذعان داشت : از ۵۹۶ نفر از مسافران ترکیه نمونه گیری صورت گرفته است .

وی با بیان اینکه یافتن نحوه انتقال در شکسته شدن زنجیره انتقال تاثیر بسیاری دارد گفت : مکان هایی که عرضه کالاهای سلامت محور از قبیل ماسک و غیره دارند قبل از اقدام به پخش باید مورد آزمایش قرار گیرند تا از صحت و سلامت این کالا اطمینان حاصل شود چرا که اگر یکی از تولیدکنندگان خود به این ویروس مبتلا باشد تمام کالاهای منتشر شده نیز مبتلا به این ویروس خواهد بود .

وی با اشاره به بازگشت زندانیان به مرخصی رفته گفت : باید با تمدید یا در صورت امکان قرنطینه کردن زندانیان از آنها نمونه برداری کرده و از انتشار ویروس جلوگیری کرد .

رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو بازگشت به حالت عادی تردد و شلوغی خیابان ها را علت تسریع در روند انتقال ویروس عنوان کرد .

آخرين اخبار
پر بحث ترين
مرزداران
مرزداران
مرزداران
مرزداران
مرزداران
مرزداران
محل كد آمار