• امروز : پنج شنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 14 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Thursday - 28 September - 2023
19

توليد کالاي با کيفيت، موجب رونق توليد داخلي می شود

  • کد خبر : 9087
  • 06 اردیبهشت 1398 - 15:19
توليد کالاي با کيفيت، موجب رونق توليد داخلي می شود

امام جمعه ماکو گفت :ترويج فرهنگ توليد کالاي با کيفيت يعني سرمايه‌گذاران و کارگران بايد با اخلاق توليد آشنا شوند و کالاي با کيفيت توليد نمايند تا باعث رونق تولید کشور شود .

به گزارش مرزداران ؛ حجت الاسلام هاشمی امام جمعه شهرستان ماکو در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه با اشاره به معرفت  امام زمان گفت :  يکي از وظايف منتظران در عصر غيبت معرفت امام زمان می باشد

وی افزود : از جمله مسائلی که همواره شيعیان و پيروان اهل بيت علیهم السلام در دوران غيبت کبري خواهان فهم آن هستند، شناخت وظايفی است که در اين دوران به عهده آنان گذاشته شده است لذا در خصوص معرفت نسبت به حضرت ولی عصر  از حضرت امام صادق علیه السلام نقل شده است که: روزی امام حسين علیه السلام بر اصحاب خود وارد شدند، بعد از حمد خدا و درود بر پيامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: ای مردم! خداوند بندگان را نيافريد مگر برای اينکه او را بشناسند، زمانی که او را شناختند، او را پرستش کنند، و هنگامی که او را پرستش کردند، با عبادت و پرستش او از بندگي غير او بي نياز گردند. مردی عرض کرد: ای پسر پيامبر! پدر و مادرم فدای شما باد، معرفت خداوند چيست؟ فرمود: شناخت اهل هر زماني نسبت به امامشان، امامی که طاعت او بر آنان واجب است.

امام جمعه ماکو تصریح کرد : توجه به مضامين دعاهايي که خواندن آن‌ها در عصر غيبت توصيه شده است نيز ما را به اهميت مساله شناخت حضرت ولی عصر (عج) راهنمايي مي‌کند. در يکی از دعاهای معروف و معتبري که مرحوم شيخ صدوق آن را در کتاب کمال الدين نقل کرده است، مي‌خوانيم:‹‹اللَّهُمَّ عَرِّفْني نَفْسَكَ فَإنَّكَ إنْ لَمْ تُعَرِّفْني نَفْسَكَ لَمْ أعْرِفْ نَبِيَّكَ؛ اللَّهُمَّ عَرِّفْني رَسُولَكَ فَإنَّكَ‏ إنْ لَمْ تُعَرِّفْني رَسُولَكَ لَمْ أعْرِفْ حُجَّتَكَ؛ اللَّهُمَّ عَرِّفْني حُجَّتَكَ فَإنَّكَ إنْ لَمْ تُعَرِّفْني حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دِيني›› ؛ بارالها! خودت را به من بشناسان که اگر خود را به من نشناسانی پيغمبرت را نخواهم شناخت. بارالها! پيغمبرت را به من بشناسان که اگر پيغمبرت را به من نشناسانی حجت تو را نخواهم شناخت. بارالها! حجت خود را به من بشناسان که اگر حجت خود را به من نشناسانی از دينم گمراه می‌گردم.»

حجت الاسلام هاشمی يکي از راه‌هاي شناخت امام زمان را شناخت دستورات و خواسته‌هاي امام خوانده وگفت : اگر چه امام زمان غایب است ولی اراده و فرمانش در میان همه‌ی خلایق جاری است. دستوراتش را باید شناخت و فرمان‌هایش را باید اطاعت کرد. از امام صادق علیه السلام نقل شده که می‌فرماید:خوشا به حال شیعیان مهدی قائم (عج) آنان که در دوران غیبت او چشم انتظار ظهور اویند و در دوران ظهورش سرسپردگان اوامر او.»

وی بیان داشت : حال سوال این است که چگونه امر و دستورات امام زمان (عج) را در زمان غیبت ایشان بدانیم و به آنها عمل کنیم ؟ در جواب این سوال باید گفت که اگر چه در خصوص امام زمان ارتباط محسوس بین امام و مردم وجود ندارد، اما در هیچ یک از دو غیبت صغری و کبرای امام زمان، پیوند امام با مردم به طور کلی قطع و گسسته نشده است؛ زیرا در هر دو غیبت، امر سفارت و نیابت وجود داشته و دارد و از طریق نایبان، پیوند امام با مردم برقرار بوده و هست. در زمان غیبت صغری نیابت نایبان خاص بوده و در زمان غیبت کبری نیابت نایبان حضرت، عام می‌باشد که با توجه به شرایط و ضوابطی که مطرح می‌کنند اطاعت فقهاء جامع الشرایط لازم و در ردیف اطاعت از امام زمان می‌باشد. و مخالفت با فقیه جامع الشرایط که نایب امام است، مخالفت با امام، و مخالفت با امام، مخالفت با خداوند می‌باشد.

امام جمعه ماکو با بیان اینکه توليد کالاي با کيفيت، موجب رونق توليد داخلي می شود گفت :  روز 11 اردیبهشت ماه مصادف با سالروز جهانی کار و کارگر است. این ایام را به تمامی کارگران خدمتگذار و زحمت کش که در عرصه تولید و خدمات رنج و مشقت زیادی را متحمل می‌شوند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم لذا در اهمیت کار از دیدگاه آموزه‌های دینی فقط به یک حدیث از رسول مکرم اسلام اکتفا می‌کنم، آن حضرت می‌فرمایند: عبادت هفتاد جزء دارد كه بالاترين و با فضيلت ترين آنها دنبال رزق و روزي حلال بودن است.

وی خاطر نشان ساخت : در سال رونق تولید، هم مردم و هم مسئولين سه موضوع را بايد مد نظر قرار دهند. اولين موضوع، ترويج فرهنگ سرمايه‌گذاري در بخش توليد است ؛ مقام معظم رهبري مي‌فرمايند: «باید فرهنگ كار و تولید و تلاش را ترویج دهیم و روحیه انتظار براي ثروت بادآورده را از بین ببریم و روش‏هایي شبیه بخت آزمایي را ترویج نكنیم كه دستگاه‏ هاي مختلف از جمله صدا و سیما باید متوجه این معنا باشند.» يعني بايد فرهنگ سرمايه‌گذاري در بخش توليد ترويج شود.

وی با اشاره به دومين موضوع در خصوص رونق توليد گفت : دومین موضوع در خصوص رونق تولید ترويج فرهنگ توليد کالاي با کيفيت است. يعني سرمايه‌گذاران و کارگران بايد با اخلاق توليد آشنا شوند و کالاي با کيفيت توليد نمايند و سومين موضوع در خصوص رونق توليد، ترويج فرهنگ مصرف کالاي ايراني است؛ چون با مصرف کالاي ايراني، از يک طرف توليد داخلي رونق پيدا مي‌کند، و از طرف ديگر معضل بي‌کاري جوانان عزيز حل شده و نهايتا باعث رونق اقتصادي کشور مي‌شود لذا مقام معظم رهبري مي‌فرمايند: «رونق تولید یكي از اركان اصلي اقتصاد مقاومتي است، و اگر اقتصاد مقاومتي محقق شود، تصمیم‏ هاي سردمداران آمریكایي و صهیونیستي درباره نفت و ساير مسائل اقتصاديِ، تأثیرگذار نخواهد بود.

حجت الاسلام هاشمی اعتماد مردمي را سرمايه شوراهاي اسلامي عنوان کرده وگفت :در خصوص اهميت شورا و مشورت در آموزه‌هاي ديني، به يک آيه از آيات وحياني قرآن کريم اکتفا مي‌کنم. خداوند تبارک و تعالي در آيه‌ي شريفه مي‌فرمايد: ﴿وَ شَاوِرْهُمْ في الاَمْرِ﴾ ؛ «و در كارها، با آنان مشورت كن!» اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا بايد به راي و اعتماد مردم احترام بگذارند و از هر فرصتي براي خدمت به محرومان جامعه استفاده کنند. صداقت و عمل به مصلحت جامعه از جمله‌ي وظايف شوراهاي اسلامي شهر و روستا بوده و مصلحت شخصي در آن جايي ندارد.

وی من تاکید بر اینکه انجام فرامين الهي تضمين کننده‌ي سلامت جسمي و روحي و رواني می باشد گفت : آخرين روزهاي هفته‌ي سلامت را سپري مي‌کنيم، اميدوارم با انجام واجبات و ترک محرمات سلامت جسمي و روحي و رواني خود را تضمين نمائيم؛ چون از منظر آيات وحياني قرآن کريم و روايات اهل بيت عصمت و طهارت، انجام واجبات و مستحبات و ترک محرمات و مکروهات، تضمين کننده‌ي سلامت جسمي و روحي و رواني انسان است. يعني آنچه که سلامت جسمي و يا سلامت روحي و رواني انسان را تهديد مي‌کند، خداوند تبارک و تعالي آن را حرام و يا مکروه کرده، و آنچه که سلامت جسمي و يا سلامت روحي و رواني انسان را تأمين مي‌کند، ذات اقدس الهي آن را حلال و يا مستحب نموده است.

وی در پایان با اشاره به اقدام اخیر عربستان گفت : دولت عربستان در جدیدترین اقدام ضد حقوق بشري خود، ۳۲ شیعه‌ي این كشور را به جرم فعالیت تروریستي اعدام كرد. سعودي‏ها همواره سعي كرده ‏اند براي اينکه مخالفان خود، مخصوصا شیعیان را حذف کنند، اول به آنها برچسپ تروریسم مي‌زنند، سپس آنها را زنداني کرده و اعدام مي‌كنند. این نوع اقدام عربستان با شیعیان در حالي اتفاق مي‌افتد كه بنا به گزارش سازمان دیده‌بانِ حقوق بشر، شیعیانِ عربستان، فقط و فقط خواستار حقوق برابر هستند و هيچ‌گونه نقشي در خصوص اقدامات به اصطلاح تروریستيِ ادعایيِ عربستان ندارند. اين نوع حرکت سعودي‌ها بيانگر ضعف اسلام آمريکائي، در مقابل جبهه‌ي مقاومت و اسلام ناب محمدي صلی الله علیه و آله و سلم است.

لینک کوتاه : https://marzdaran.ir/?p=9087
  • ارسال توسط :
  • 1051 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای توليد کالاي با کيفيت، موجب رونق توليد داخلي می شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.