افزونه پارسی دیت را نصب کنید Monday, 26 February , 2024
19

عدم ثبات مديريتي در منطقه آزاد ماکو ضربه‌ ای بزرگ به مردم و رشد اقتصادي منطقه زده است

  • کد خبر : 9824
  • 07 تیر 1398 - 14:48
عدم ثبات مديريتي در منطقه آزاد ماکو ضربه‌ ای بزرگ به مردم و رشد اقتصادي منطقه زده است

امام جمعه ماکو گفت : آيا در دولت محترم تدبير و اميد به حدي قحط الرجال است که يک فرد متعهد و متخصص از منطقه پيدا نمي‌شود که او را به عنوان مدير عامل منطقه‌ي آزاد ماکو معرفي کنند؟!!!!! عدم ثبات مديريتي ضربه‌ي بزرگي به مردم و رشد و توسعه‌ي اقتصادي منطقه زده. امروز باعث و باني اين کار بايد جوابگوي مردم باشد.

به گزارش مرزداران؛حجت الاسلام هاشمی امام جمعه شهرستان ماکو ضمن گذري بر انديشه ‏هاي اقتصادي امام صادق علیه السلام گفت :
يكي از بارزترين امتيازهاي جوامع ايده‌آل آن است كه، اقتصادي سالم، پويا داشته و داراي مجريان فعال، متعهد و كاردان در عرصه ‏هاي مختلف اقتصادي باشد.پيامبران الهي نيز با ايجاد عدالت در بين قشرهاي مختلف مردم، و با تأمين نيازهاي مادي مردم و آباداني و آسايش آنان به وسيله توزيع عادلانه امكانات و سرمايه ‏ها، و بالاخره با ترويج احسان و نيكوكاري و خدمت رساني، سعي كرده ‏اند تا مردم را به سوي سعادت دنيا و آخرت سوق دهند.

وی افزود: اين تلاشها كه در راستاي تحقق مقاصد الهي انجام مي‏ گيرد، به خاطر اين است كه زمينه‏ هاي عبوديت و قرب الهي را براي تمامي انسان هاي سعادت طلب و حقيقت خواه فراهم نمايند.

وی تصریح داشت:حضرت امام صادق علیه السلام براي تامين نيازهاي ضروري زندگي، كار و تلاش را به مانند جهاد در راه خدا مي‏ دانست و مي‏ فرمود: ‹‹الْكَادُّ عَلَي عِيَالِهِ مِنْ حَلالٍ كَالمُجَاهِدِ في سَبِيلِ الله‏›› ؛ «آن كه براي تأمين معاش خانواده ‏اش از راه حلال تلاش كند، همانند رزمندة در راه خدا است.»

وی با اشاره به ديدگاه امام صادق علیه السلام گفت : افراد سست عنصر و بي‏كار و بي تفاوت، مورد خشم و غضب الهي هستند؛ بطوري كه در حديث شريف مي‏ فرمايد: ‹إنَّ اللهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَي يُبْغِضُ كَثْرَةَ النَّوْمِ وَ كَثْرَةَ الْفَرَاغ› ؛ «خداوند متعال زيادي خواب و بي‏كار بودن را دشمن مي‏ دارد.»

وی خاطر نشان ساخت : بهبود بخشيدن به وضع زندگي و تدارك بعضي از برنامه ‏هاي اقتصادي در جامعه، نه تنها نقص و عيبي براي يك انسان مسلمان به حساب نمي ‏آيد، بلكه ناشي از قوت ايمان و اراده استوار او در راه رسيدن به اهداف والاي معنوي است.

وی ادامه داد :رئيس مذهب جعفري علیه السلام در اين خصوص مي‌فرمايند: همانا در حكمت آل داود است كه كوچ كردن براي يك مسلمان عاقل شايسته نيست مگر در سه مورد؛ بهبود بخشيدن به وضع اقتصادي (سفرهاي تجارتي و …)، كسب توشه آخرت (سفرهاي زيارتي)، رسيدن به لذت هاي حلال (سفرهاي تفريحي).امام صادق عليه السلام افزون بر ترغيب بندگان صالح به سوي فعاليتهاي اقتصادي، خود نيز به غلامش مصادف، چنين دستور مي ‏داد: مكاني پر درخت و يا ملك ثابت و غيرمنقولي به دست آور! چرا كه هر گاه براي شخصي حادثه ‏اي يا مصيبتي رخ نمايد و احساس كند كه براي تامين خانواده خود پشتوانه‏ اي دارد، روح [و جانش] راحت ‏تر خواهد بود.
امام جمعه ماکو با اشاره به دیدگاه امام صادق در خصوص کاد کردن گفت : از ديدگاه حضرت امام صادق علیه السلام كار كردن يك عبادت و جهاد در راه خدا محسوب مي‌شود، اما تنبل و بي‌كار به عنوان دشمن خدا معرفي شده است. بنابراين جوان نبايد بي‌كار باشد، هم خود بايد دنبال كار باشد، و هم دولت بايد مقدمات اشتغال‌زائي جوانان عزيز را فراهم كند.متأسفانه جواني كه به دانشگاه مي‌رود، چنين بر خود تلقين مي‌‌كند، وقتي كه فارغ التحصيل شد، بايد در يك اداره‌اي پشت يك ميز بنشيند و امر و نهي كند، كه متأسفانه به تعداد فارغ التحصيلان دانشگاه‌ها ميز نداريم. بلكه بايد جوان به فكر كارهاي توليدي، صنعتي، كشاورزي و خدماتي باشد، در اين صورت علاوه بر آنكه خود مشغول كار مي‌شود، براي چند نفر ديگر نيز كار آفريني ‌مي‌كند. از طرف ديگر دولت هم بايد موانع موجود در سر راه اشتغال زايي جوانان را بر طرف كند، تا جوان پس از فارغ التحصيل شدن بتواند مشغول كار شود. و اين در واقع يكي از معاني اقتصاد مقاومتي است كه مقام معظم رهبری بر آن تأكيد دارند، يعني رونق توليد.

وی با با بیان یک تقاضا خطاب به مسئولین منطقه ازاد تجاری گفت :از مسئولين منطقة آزاد تجاري هم تقاضا داريم كه موانع سرمايه‌گذاري در منطقة آزاد را هر چه سريعتر رفع كنند، تا با سرمايه‌گذاري در منطقه، زمينة اشتغالزايي جوانان عزيز نيز فراهم شود.البته اين امر در صورتي تحقق پيدا خواهد کرد که منطقه يک مدير عامل متعهد و متخصص داشته باشد؛ اما متأسفانه مدت مديدي است که منطقه بدون مدير عامل اداره مي‌شود. آيا در دولت محترم تدبير و اميد به حدي قحط الرجال است که يک فرد متعهد و متخصص از منطقه پيدا نمي‌شود که او را به عنوان مدير عامل منطقه‌ي آزاد ماکو معرفي کنند؟!!!!! عدم ثبات مديريتي ضربه‌ي بزرگي به مردم و رشد و توسعه‌ي اقتصادي منطقه زده. امروز باعث و باني اين کار بايد جوابگوي مردم باشد.

وی با اشاره به مناسبت های هفته گفت :روز هفتم تير ماه مصادف است با سالروز شهادت شهداي هفتم تير، و آخرين روز از قوه‌ي قضائيه است. لازم است در ابتداي سخن، ياد و خاطره‌ي شهداي قوه‌ي قضائيه، مخصوصا شهيد مظلوم بهشتي را گرامي بداريم و از خداوند تبارک و تعالي به تماي آن عزيزان علوّ درجات آرزو کنيم. و اين هفته را به تمامي عزيزاني که در اين قوه مشغول خدمت هستند، تبريک گفته و آرزوي موفقيت نمائيم.

وی در پیگیری مطالبات رهبری گفت :مقام معظم رهبري در ديدار با مسئولان قوه‌ي قضائيه، «مبارزة سختگیرانه با فساد» در درون و خارج از قوه‌ي قضائيه را از جمله‌ي وظایف مهم اين قوه شمرده و به اين نکته تأكید كردند: مبارزه‌ي با فساد در دورن قوه قضاییه، در اولویت است؛ چون حتي یك عنصر ناباب در دستگاه قضایي مي‏ تواند تمامي زحمات قضات شریف و پاكدامن، و كاركنان امین این قوه در سراسر كشور را مخدوش كند و تأثیرات آن نيز مخرّب باشد. گناهِ آن فردي كه مسئول مبارزه با فساد است، اما متأسفانه دچار فساد مي‏ شود، چند برابر و غير قابل بخشش است. بنابراین در این موضوع بايد سختگیري شود.»

حجت الاسلام هاشمی در خصوص حقوق بشر آمریکایی تصریح داشت :روزهاي «ششم تا دوازدهم تيرماه» به ‏عنوان هفته افشاي حقوق بشر آمريكايي نامگذاری شده است. من مي‌خواهم در اين خطبه ابتدا چند نمونه از حقوق بشر را در دين مبين اسلام بيان کنم، سپس حقوق بشر آمريکايي را نيز به خدمتتان عرض نمايم، تا شما خودتان بين اين دو حقوق بشر قضاوت کنيد و فرق بين آن دو را بسنجيد. امير مؤمنان علي علیه السلام می‌فرماید: ‹‹وَ اللهِ لَوْ اُعْطِيتُ الاَقَالِيمَ السَّبْعَةَ بمَا تَحْتَ أفْلاَكِهَا عَلَی أنْ أعْصِيَ اللهَ في نَمْلَةٍ أسْلُبُهَا جُلْبَ شَعِيرَةٍ مَا فَعَلْتُهُ›› ؛ «به خدا قسم اگر هفت اقليم را با آنچه زير آسمانهای آنهاست به من بدهند تا خداوند را با ربودن پوست جوی از دهان مورچه ‏ای معصيت كنم به چنين كاری دست

وی با اشاره به چند نمونه از حقوق بشر آمريکائي گفت: در ششم تیر ماه مقام معظم رهبری را در مسجد ابوذر تهران ترور کردند ، در هفتم تيرماه حزب جمهوري اسلامي را منفجر کردند و در اثر آن انفجار شهيد بهشتي و هفتاد و دو تن از یاران انقلاب و حضرت امام به شهادت رسیدند ، در هشتم تيرماه مناطق مسکونی شهر سردشت را توسط بمب‌افکن‌های عراقی بمباران شیمایی کردند ، در دهم تير ماه بخاطر عملياتي كردن كودتاي ۲۸ مرداد‏، عمليات آژاكس توسط آمريكا تصویب گردید ، در دوازدهم تير ماه ناوگان آمريكايي به هواپيماي مسافربري ايران در خليج فارس حمله کرد ،در این مدت ۱۷ هزار نفر انسان بي‏گناه در اثر اقدامات تروريستي به شهادت رسیدند ،در جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس بيش از ۲۰۰ هزار نفر به شهادت رسیدند و بیش از ۷۰۰ هزار نفر مجروح شدند ، در اثر کاربرد سلاح‌های شیمیایی بيش از ۱۳ هزار نفر شهید شدند و بيش از ۱۰۰ هزار نفر مجروح گردیدند ، در راه مبارزه با مواد مخدر بيش از ۴ هزار نفر از ماموران نيروي انتظامي و مرزباني به شهادت رسیدند ، آمریکا همه‌ی این جنایات را به نام حمایت از حقوق بشر در ایران انجام داده است. این معنای حقوق بشر آمریکایی است. به طوری که حضرت امام می‌فرماید: «آنهايي كه بشر را پايمال مي‏كنند، دم از حقوق بشر مي‏زنند! آنهايي كه از آن‏ور دنيا آمده ‏اند و اين‏ور دنيا را به آتش كشيده‏ اند، از حقوق بشر صحبت مي‏كنند.»

لازم به ذکر می باشد قبل از خطبه های نماز جمعه حسین قویدل مسئول بسیج اساتید دانشگاه های ماکو ضمن سخنرانی به مناسبت هفته بسیج گفت : جوشاندن چشمه علم و دانش توسط اساتید بسیجی در دانشگاه ها باعث تضمین عزت کشور می باشد .

لینک کوتاه : https://marzdaran.ir/?p=9824
  • ارسال توسط :
  • 1064 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای عدم ثبات مديريتي در منطقه آزاد ماکو ضربه‌ ای بزرگ به مردم و رشد اقتصادي منطقه زده است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.