افزونه پارسی دیت را نصب کنید Sunday, 14 July , 2024
26

بسیج پرچمدار جریان اصلی و انقلابی در فضای مجازی است/ قلمرو گردان سایبری بسیار وسیع است

  • کد خبر : 10706
  • ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۸
بسیج پرچمدار جریان اصلی و انقلابی در فضای مجازی است/ قلمرو گردان سایبری بسیار وسیع است

افتتاحیه نخستین دوره ملی توانمندسازی گروه های تولید محتوای شبکه مردمی سایبری انقلاب اسلامی سازمان بسیج مستضعفین در همدان با حضور مسئولین استانی و کشوری برگزار شد.

به گزارش مرزداران ؛ به نقل از عصر همدان ، صبح امروز افتتاحیه نخستین دوره ملی توانمندسازی گروه های تولید محتوای شبکه های مردمی سایبری انقلاب اسلامی سازمان بسیج مستضعفین در دانشگاه فرهنگیان همدان با حضور مسئولین استانی و کشوری برگزار شد.
این دوره با حضور ۴۰۰ نفر از فعالین رسانه و فضای مجازی سراسر کشور از دوم تا چهارم شهریور در دانشگاه شهید مقصودی (دانشگاه فرهنگیان) همدان با حضور اساتید برجسته و مجرب کشوری در حوزه رسانه و فضای مجازی، گرافیک و طراحی، جریان شناسی سیاسی، مهارت های طنز پردازی و سوژه یابی برگزار خواهد شد.

قلمرو گردان سایبری بسیار وسیع است

در ابتدای مراسم سردار مظاهر مجیدی، فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان، با بیان اینکه روزی حضرت امام خمینی(ره) فرمودند باید ارتش ۲۰ میلیونی راه اندازی شود گفت: این سخن حضرت امام نشان میداد انقلاب از روز اول نیاز به سازمان بسیج گسترده دارد و موظفیم این موضوع را طراحی کنیم.

سردار مجیدی، با اشاره بر اینکه در سازمان بسیج گردان های مختلف راه اندازی شدند تا بسیج به وظایف گسترده ای که برعهده دارد عمل کند افزود: گردان های مختلفی از جمله بیت المقدس، امام حسین(ع) و کوثر را، راه اندازی کردیم و در ماموریت های مختلف مورد استفاده قرار داده و خداراشکر در بزنگاه هایی که باید از این گردان ها استفاده می شد به خوبی استفاده شد.

وی، با تاکید براینکه در دوران دفاع مقدس زمانی که گردان های عملیاتی وارد کار میشدند دارای زمین و زمان بودند اظهار کرد: در آن زمان گردان های احتیاط را، راه اندازی کردیم که پس از گردان اصلی وارد میشدند و بزرگترین رمز موفقیت ما این بود که توانستیم به هنگام از آن ها استفاده کنیم.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع)، به مهم بودن دومعقوله زمین و زمان اشاره کرد و گفت: اگر مسئله زمان را خوب درک کردیم و زمین را خوب شناختیم می توانیم نیروی مورد نیاز را در زمان صحیح وارد زمین کنیم.

سردار مجیدی، با بیان اینکه امروزه چیزی که به شدت در کشور به آن نیاز داریم گردان های جدید و سازماندهی شده ای است که بتوانیم وارد کادر کاری کنیم ادامه داد: این گردان ها به ساختار و محتوای جدیدی نیاز دارند، پس از اتفاقات یکی دوسال اخیر در کشور ذهن فرماندهان به این سمت و سو رفت که مثل گردان های دیگر گردانی به نام فضای سایبری ایجاد کنند تا در فصای مجازی کار کنند.

وی، با تاکید بر اینکه نیاز به این گردان های سایبری در زلزله کرمانشاه مشهود بود تصریح کرد: بنده در جلسه ای که در کرمانشاه پس از زلزله تشکیل شد عرض کردم امروز پیش از اینکه نیروی عملیاتی و امدادادی در منطقه ببریم باید گردان فصای مجازی داشته باشیم تا رسالت خود را به خوبی انجام دهند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع)، ادامه داد: بعد از ابلاغ به سازمان، گردان سایبری را در استان و سراسر کشور سازماندهی کردیم و امروز به این افتخار میکنیم که سازمان بسیج برای این گردان ها برنامه ریزی کرده تا مسیر را به خوبی طی کند.

سردار مجیدی، با تاکید بر اینکه اگر فونداسیون و پایه را خوب راه اندازی کنیم در هنگام عمل موفق خواهیم بود افزود: شرط موفقیت این است که مشکلات و سختی را طی کنیم و آموزش های لازم را به خوبی فراگیریم تا در هنگام عمل موفق شویم.

وی، با اشاره براینکه امروز نیاز داریم فرماندهان گروه سایبری از سطح بالایی برخوردار باشند تا وظیفه خود را به خوبی انجام دهند گفت: بقیه گردان ها به زمان و زمین نیاز دارند اما این دو معقوله برای گردان سایبری معنی ندارد و حتی میتوان گفت حضور در این گردان شب و روز نمی شناسد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع)، در پایان تصریح کرد: قلمرو گردان سایبری بسیار وسیع است و مرز نمی شناسد، این گردان باید از سایر گردان ها بالاتر باشد و این موضوع نیازمند برنامه ریزی و آموزش صحیح است.

در ادامه آیت الله حبیب الله شعبانی، نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه این تجمع یک پیش فرض دارد و پیش فرض این است که فضای مجازی را به نفع آرمان های انقلاب اسلامی تسخیر کنیم افزود: به لحاظ آنچه که از امام ره یاد گرفتیم باید جبهه را تسخیر کنیم و به نفع نظام اسلامی استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: آنچه که امروز در فضای مجازی اتفاق افتاده ابتدای راه است و به تعبیر آیت الله جوادی آملی خیلی از حقیت ها دارد تغییر میکند و ابتدای راه است و ما در یک مسیر ابتدایی قرار گرفته ایم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان عنوان کرد: ما نمی گوییم فضای مجازی تعطیل و از فناوری عقب بمانیم ما می گوییم که فضای مجازی باید مدیریت شود.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی امروز با فضای جنگ اندیشه ها مواجه هستیم افرود: فضای مجازی می تواند سبک زندگی ما را تغییر دهد و از همه مهمتر تغییر در اندیشه ها و باورها را داریم.

آیت الله شعبانی تاکید کرد: اندیشه و نوع تفکر ماست که سبک زندگی ما را تعییر میدهد و امروز دشمن اساسی به این قسمت هجوم آورده است.

وی افزود: دشمن در آرایش جنگی خود در فضای مجازی به اندیشه ها و باورهای ما هجوم آورده است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه دشمنان ما زیرک تر شده اند افزود: اوایل دشمنان محتواهایی تولید می کردند که خلاف فطرت و دین بود و مقاومت جوان ایرانی را داشت.

وی ادامه داد: امروز همین دشمن با زیرکی محتواهایی تولید کرده که تقابل با فطرت ندارد ولی خلاف دین است و ارتباطات اجتماعی جوان ها را مدیریت میکند.

آیت الله شعبانی عنوان کرد: در ارایش جنگی مواجه هستیم با دشمنی که با تولید محتوای طنز اندیشه حوان را تغییر میدهد و بنیان خانواده را سست می کند و میگوید این مساله که خلاف شرع میدانیم حق شماست.

وی با بیان اینکه دشمن فهمیده چگونه باید محتوا انتخاب کند افزود: در جبهه جنگ بسیارسختی قرار گرفته ایم و البته دشمن از همت و اعتقاد شما خبر ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان عنوان کرد: اگر میخواهید در آینده جنگ پیروز شوید باید خلوص و اخلاص داشته باشید و امروز شهید همت و ابراهیم هادی شدن در این فضاست.

وی ادامه داد: آنچه که از شما جوانان سراغ دارم به نظرم این کار از شما برمیاید و در این چند سال اخیر به انسجام خوبی رسیدیم.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه جریان انقلابی در فضای مجازی حضور انقلابی و منسجم را دارد افرود: جریان انقلابی متوجه شده صحنه جنگ و جهاد اینجاست.

وی با بیان اینکه امروز باید علیه دشمن قیام کرد افزود: دشمن با تمام معنا هجوم آورده و باید قیام کنید و اگر تشکیلات نداشتیم به تنهایی قیام کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان ادامه داد: جوانان دغدغه مند فراوانی را دیده ام که به تنهایی در فضای مجازی اثرگذار هستند.

وی اظهار کرد: امروز حضور جدی در فضای مجازی به معنای دفاع ار اندیشه های اسلامی است و خوش به سعادت ما که صحنه جهادمان توسعه پیدا کرده و جنگ با دشمن قوی باعث قدرت ما خواهد شد

آیت الله شعبانی در پایان تاکید کرد: کار دینی کردن بدون اخلاص ثمربخش نیست و باید سرزمین و کشور وجود تو پاک باشد تا ثمردهی داشته باشد و اگر میخواهید موثر باشید بین خود و خدای خودتان مخلص باشید.

باید برای انقلاب اسلامی کادرسازی کنیم

در ادامه حامد فروزان معاون آموزش سازمان فضای مجازی بسیج حضور انقلابی نخبگان شرکت کننده در دوره را در فضای مجازی را خواستار شد و گفت: نگاه به شما این است که نیروهای جریان ساز تولید محتوای انقلابی هستید و اگر کوتاهی کنید همین شهدا و شهید بزرگوار شهید همدانی، یقه ما را خواهند گرفت.

وی افزود: جبهه انقلاب به شما نگاه می‌کند و منتظر شماست و باید بطور جدی ورود کنید.

فروزان با اشاره به انرژی فکری و هزینه بیت المال که برای دوره می‌شود عنوان کرد: با این هزینه های بیت المال که برای شما می شود یاید یک کار جدی انجام دهید و جدیت شما را در این دوره باید ببینیم.

معاون آموزش سازمان سازمان فضای مجازی بسیج با بیان اینکه شما فرمانده گروهان تولید محتوا هستید تاکید کرد: شما فعالین فضای مجازی اولا فرمانده هستید و فرمانده به این معنی نیست که دستور بدهد بلکه فرمانده باید مربی باشد.

فروزان خاطر نشان کرد: فرمانده یعنی مربی و کسی که کادر سازی می کند و نیرو تحویل انقلاب اسلامی می‌دهد.

وی در ادامه بیان کرد: از شما انتظار می رود لشکر عملیاتی در عرصه تولید محتوا را در فضای مجازی تشکیل دهید و باید با جدیت گروهان های سایبری را شکل دهید.

معاون آموزش سازمان سازمان فضای مجازی بسیج با بیان اینکه باید طوری کار کنید که الگو و نمونه باشید تصریح کرد: عناوین دوره که برای شما برنامه ریزی شده و در نظر گرفته شده است توسط دوستان بوده و روی این برنامه ها نظرات مختلف اعمال شده است.

فروزان عنوان کرد: نگاه ما این است که یک هماهنگی و انسجام بخشی انجام دهیم و انتظار ما از شما این است که کادرسازی برای انقلاب اسلامی انجام دهید.

وی در پایان از زحمات شبانه روزی مسئولان و کارکنان سازمان فضای مجازی سپاه انصارالحسین ع تقدیر و تشکر کرد.

جنگ اصلی ما در حوزه هنر و ادبیات است

در ابتدای مراسم حسین ربیعی در جمع فعالان مجازی کشور با اشاره به بیانات امامین انقلاب گفت: جملات امامین انقلاب می تواند راهگشای ما در حوزه فصای مجازی باشد.

وی اظهار کرد: جمله حضرت امام ره در سال ۶۷ یک کلمه کاربردی دارند که فرمودند کار بچه های جنگ تمام شد ولی جنگ شما تازه شروع شده و این به این معناست که عملیات ها در عرصه هنر و انقلاب اتفاق می افتد.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه انصارالحسین ع استان همدان با تاکید بر اینکه جنگ اصلی ما در حوزه هنر و ادبیات است افزود: ما باید هنرمندانه برای مخاطبان تولید داشته باشیم و اگر تولیدات هنرمندانه و با توجه به نیار نباشد به اهداف مدنظر نمی رسیم.

وی ادامه داد: ما توانمند فنی زیادی داریم ولی به بحث ادبیات و هنر باید بیشتر توجه کنیم.

بسیج پرچمدار جریان اصلی و انقلابی در فضای مجازی است

در ادامه حسین ربیعی، مسئول سازمان فضای مجازی بسیج سپاه انصارالحسین ع با بیان اینکه امروز بسیج پرچمدار جریان اصلی و انقلابی در فضای مجازی است افزود: مقام معظم رهبری در سال ۹۴ فرمودند که باید از انفعال در فضای مجازی خارج شویم که بسیج در عرصه فضای مجازی قدم برداشته و امیدواریم سایر دستگاه ها هم حضور فعال داشته باشند.

وی ادامه داد: تاکیدات مقام معظم رهبری در فضای مجازی شامل تمرکز در تصمیم گیری، جدیت در اجرا، هماهنگی میان دستگاه ها و پرهیز از موازی کاری و تعارض بود.

مسئول سازمان فضای مجازی سپاه انصارالحسین ع استان همدان عنوان کرد: به لطف خدا امروز چتر بسیج را بر سر فعالان فضای مجازی گسترده میبینیم.

وی در پایان تاکید کرد: باید با قدرت در جنگ تمام عیار بر دشمنان غلبه کنیم و در مقابل هجمه های آنان آمادگی داشته باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://marzdaran.ir/?p=10706
  • ارسال توسط :
  • 1061 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای بسیج پرچمدار جریان اصلی و انقلابی در فضای مجازی است/ قلمرو گردان سایبری بسیار وسیع است بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.