افزونه پارسی دیت را نصب کنید Thursday, 18 April , 2024
15
نماینده شهرستان‌های ماکو ،  پلدشت ، شوط و چالدران در مجلس شورای اسلامی :

اگر مرزنشین بتواند معیشت خود را تأمین کند، قاچاق صورت نمی گیرد و در پی آن امنیت مرز نیز برقرار خواهد بود

  • کد خبر : 20502
  • ۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۴
اگر مرزنشین بتواند معیشت خود را تأمین کند، قاچاق صورت نمی گیرد و در پی آن امنیت مرز نیز برقرار خواهد بود
نماینده شهرستان‌های ماکو ،  پلدشت ، شوط و چالدران در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی گفت : تبدیل مناطق مرزی به منطقه آزاد مانع قاچاق و باعث افزایش امنیت کشور می‌شود چرا که اگر مرز آباد باشد و مرزنشین بتواند معیشت خود را تأمین کند، قاچاق صورت نمی گیرد و در پی آن امنیت مرز نیز برقرار خواهد بود.

به گزارش مرزداران ؛ محمد علی پور (رحمتی) نماینده شهرستان‌های ماکو ،  پلدشت ، شوط و چالدران در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار مرزداران در خصوص تاثیر تبدیل مناطق مرزی به منطقه ازاد گفت : تبدیل مناطق مرزی به منطقه آزاد مانع قاچاق و باعث افزایش امنیت کشور می‌شود.

محمد علی پور در باب اهمیت مرزها در توسعه اقتصادی کشور گفت : یکی از راه های تقویت اقتصاد مرزی، تبدیل شدن منطقه مرزنشین به منطقه آزاد است که مانع قاچاق می شود و نیازهای کشور که از پیش از آن به صورت قاچاق وارد می شد به صورت قانونی وارد می شود که این موضوع درباره مرز ماکو، چالدران و پلدشت نیز صدق می کند.

نماینده مردم ماکو، چالدران، پلدشت و شوط در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه منطقه آزاد باعث ایجاد اشتغال و تقویت تولید کشور می شود، اظهار داشت: اگر مرز آباد باشد و مرزنشین بتواند معیشت خود را تأمین کند، قاچاق صورت نمی گیرد و در پی آن امنیت مرز نیز برقرار خواهد بود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه منطقه آزاد شدن مناطق مرزی کمک زیادی به افزایش امنیت منطقه های مرزی و در ادامه امنیت کشور می کند، گفت: مناطق مرزی ماکو و چالدران و پلدشت هم زمان با منطقه آزاد شدن به لحاظ امنیت بسیار تقویت شده و قاچاق غیرقانونی نیز در آنها صورت نمی گیرد.

محمد علی‌پور (رحمتی) در ادامه با اشاره به مرز ۴۰۰ کیلومتری ماکو، چالدران و پلدشت با ترکیه و جمهوری نخجوان، گفت: دو بازارچه مرزی در منطقه وجود داشت که بعد از تبدیل این شهر به منطقه آزاد، فعالیت این بازارچه های مرزی نیز کاهش یافت و عمده فعالیت های تجاری به ورود و خروج کالا (عمدتا با ترکیه و کمتر با نخجوان) صورت می گیرد که باعث تغییر شرایط اقتصادی و رونق منطقه شده است.

عضو گروه دوستی و پارلمانی ایران و ترکیه در پایان با اشاره به دیوارکشی های ترکیه در مرز این شهرستان، خاطرنشان کرد: ترکیه با دریافت کمک های مالی از اروپا برای جلوگیری از مهاجرت های غیرقانونی اقدام به دیوارکشی در بخشی از مرزهای خود با ایران کرد که دیوار بلندی نیز در مرز بازرگان کشیده شده است.

انتهای پیام /

لینک کوتاه : https://marzdaran.ir/?p=20502
  • ارسال توسط :
  • 575 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای اگر مرزنشین بتواند معیشت خود را تأمین کند، قاچاق صورت نمی گیرد و در پی آن امنیت مرز نیز برقرار خواهد بود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.