افزونه پارسی دیت را نصب کنید Sunday, 14 July , 2024
22
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو:‌

توسعه گردشگری مناطق آزاد ماکو و ارس با هم افزایی تحقق می یابد

  • کد خبر : 21438
  • ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۶:۳۰
توسعه گردشگری مناطق آزاد ماکو و ارس با هم افزایی تحقق می یابد
مدیر عامل سازمان منطقه ازاد ماکو گفت :در کنار رقابت سالم که موجب توسعه می شود باید از ظرفیت ها و فرصت های بین۲ منطقه آزاد ماکو و ارس در راستای توسعه همه جانبه این مناطق بهره جست.

به گزارش مرزداران ؛ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ توسعه صنعت گردشگری مناطق آزاد ماکو و ارس با هم افزایی و همکاری مشترک امکان پذیر است

 حسین گروسی عصر روز شنبه در نخستین نشست معاونان و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان های منطقه آزاد ماکو و ارس افزود: در کنار رقابت سالم که موجب توسعه می شود باید از ظرفیت ها و فرصت های بین۲ منطقه در راستای توسعه همه جانبه این مناطق بهره جست.

وی با بیان اینکه در حوزه منابع گردشگری جزو ۱۰ کشور برتر جهان هستیم، ادامه داد: متاسفانه در جذب گردشگر کشور ایران در رتبه خوبی نیست و باید برای تقویت این حوزه برنامه ریزی ویژه ای صورت گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو تبدیل مناطق آزاد به گردشگری خرید به منظور جلوگیری از خروج شهروندان به کشورهای همسایه برای خرید را مهم دانست و افزود: گردشگری سلامت و ورزشی نیز ظرفیت های خوبی داریم که باید برگزاری رویدادهای مشترک توسط ۲ منطقه هدفگذاری شود.

گروسی فرودگاه این منطقه را ظرفیتی دیگر برای هر۲ منطقه برشمرد و اظهار داشت: کارگوی فرودگاهی این منطقه فرصت خوبی برای واحدهای تولیدی و صادرات از هر ۲ منطقه فراهم ساخته است.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو برگزاری هرگونه همکاری مشترک بین مناطق آزاد ماکو و ارس مایه خیر و برکت برای مناطق عنوان کرد و اظهار داشت: ظرفیت های گردشگری ماکو و ارس برای افزایش درآمدها، معرفی داشته های تاریخی، طبیعی و دست آفرینش های هنرمندان این مرز و بوم به سایر فرهنگ ها و نیز تعامل بین فرهنگی در سطح جهان بسیار زیاد است.

لینک کوتاه : https://marzdaran.ir/?p=21438
  • نویسنده : علی قویدل
  • ارسال توسط :
  • منبع : مرزداران
  • 517 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای توسعه گردشگری مناطق آزاد ماکو و ارس با هم افزایی تحقق می یابد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.