افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 28 May , 2024
17
رئیس دامپزشکی ماکو خبر داد :

ماکو از اولین شهرستان های استان میباشد که در کشتارگاه های سنتی آن مسئولین فنی به کار گیری میشوند

  • کد خبر : 21446
  • ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۶:۳۱
ماکو از اولین شهرستان های استان میباشد که در کشتارگاه های سنتی آن مسئولین فنی به کار گیری میشوند
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان ماکو گفت: این شهرستان، یکی از پیشروترین شهرستان‌ها در انجام قوانین ابلاغی سازمان دامپزشکی کشور است.

به گزارش مرزداران ؛ فاطمه آیرم رییس شبکه دامپزشکی شهرستان ماکو در گفت و گو با خبرنگار مرزداران با بیان اینکه شهرستان ماکو  یکی از پیشروترین شهرستان‌ها در انجام قوانین ابلاغی سازمان دامپزشکی کشور است ، گفت : شهرستان ماکو از اولین شهرستان‌های استان است، که در کشتارگاه سنتی نسبت به کار گیری مسئول فنی قبل و بعد از کشتار را از سال ۱۳۹۶ اقدام نموده .

وی افزود : در حال حاضر ماکو به عنوان شهرستان پیشتاز در الزام نصب لیبل های امنیتی و بهداشتی و نظارت بهداشتی و تشخیص جنسیت دام اقدام نموده است .

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان تصریح داشت : الصاق پلمپ های امنیتی پلاستیکی، به منظور افزایش کیفیت واطمینان ازلاشه های استحصالی از نظر جنس و نوع دام کشتاری درکشتارگاه وجلوگیری از کشتار غیر مجاز وعرضه آن در مراکز عرضه (قصابیها) صورت می گیرد.

وی خاطرنشان ساخت : با الصاق این لیبل های امنیتی و بهداشتی در کنار مهر بهداشتی دامپزشکی و پلمپ های نظارت شرعی شهروندان با اطمینان خاطر می توانند گوشت مصرفی خود را از مراکز مجاز تهیه نمایند.

شایان ذکر است :  کشتارگاه ماکو نیمه‌صنعتی و مشابه کشتارگاه‌های دهه ۷۰ کشورهای اروپایی است و پس از کشتار، لاشه‌های دام  در سردخانه ۲ تا چهار درجه سانتی‌گرادی به مدت ۱۸ ساعت نگهداری و سپس با خودروی یخچال‌دار بین مراکز عرضه تحت نظارت اداره دامپزشکی توزیع می‌شود.

لینک کوتاه : https://marzdaran.ir/?p=21446
  • نویسنده : علی قویدل
  • ارسال توسط :
  • منبع : مرزداران
  • 471 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای ماکو از اولین شهرستان های استان میباشد که در کشتارگاه های سنتی آن مسئولین فنی به کار گیری میشوند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.