افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 23 April , 2024
12
معاون وزیرآموزش و پرورش:

آینده کشور در کلاس های درس دانش آموزان و معلمان طراحی می شود

  • کد خبر : 21469
  • ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۸
آینده کشور در کلاس های درس دانش آموزان و معلمان طراحی می شود
معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی این وزارتخانه گفت :آموزش و پرورش مهمترین منبع تامین نیروی انسانی می باشد، بطوریکه همگان واقفند بزرگترین سرمایه کشور، نیروی انسانی است

به گزارش مرزداران ؛ معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی این وزارتخانه گفت: ظرفیت های منطقه آزاد ماکو و وزارتخانه برای رفع مشکلات اساسی در بستر شوراهای آموزش و پرورش تجمیع می شود و هدف از سفر به منطقه تدوین نقشه راه مشترک بین منطقه آزاد و وزارتخانه برای ارتقای نظام آموزش است.

احمد محمودزاده روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد ماکو گفت :  هدف و فلسفه ایجاد مناطق آزاد، اقتصادی و تجاری است ولی اگر به تاریخ نگاه کنیم به نوعی در بیان و سخنان مسئولان تراز اول کشوری به وفور می شنویم که تحقق عدالت و پیشرفت اقتصادی بدون نقش آفرینی فرهنگی امکان پذیر نیست.

محمودزاده افزود :‌ در عصر صنعتی و فراصنعتی، آموزش و پرورش مهمترین منبع تامین نیروی انسانی می باشد، بطوریکه همگان واقفند بزرگترین سرمایه کشور، نیروی انسانی است.

وی در ادامه تصریح داشت : رشد جایگاه اقتصادی کشور نیازمند نقش آفرینی فرهنگ می باشد و هر توسعه ای بدون فرهنگ معیوب است لذا تقویت مناطق آزاد با پرداختن به مساله تعلیم و تربیت امکان پذیر است.

وی تاکید داشت : نیروی انسانی محصول آموزش و پرورش می باشد و آینده کشور در کلاس های درس دانش آموزان و معلمان طراحی می شود.

محمودزاده ادامه داد:‌ در عصر صنعتی و فراصنعتی، آموزش و پرورش مهمترین منبع تامین نیروی انسانی می باشد، بطوریکه همگان واقفند بزرگترین سرمایه کشور، نیروی انسانی است.

معاون وزیرآموزش و پرورش اذعان داشت :‌ نظام مقدس جمهوری اسلامی دستاوردهای عظیمی در حوزه های زیرساختی و فرهنگی و تربیتی داشته و همین باعث تشدید دشمنی، دشمنان انقلاب می شود.

وی از مشارکت ۸ هزار میلیاردی خیرین در احداث مدرسه خبرداد و افزود: ۴۰ هزار خیّر در ایجاد زیرساخت ها و نوسازی و تجهیز مدارس نقش ایفا کرده اند.

محمودزاده اظهار کرد:‌ شوراهای آموزش و پرورش نهاد قدرتمند و تصمیم گیر در سطح بومی، محلی و بستر ورود به مسائل أموزشی با استفاده از خرد جمعی است.

معاون وزیر آموزش و پرورش خواستار پررنگ شدن نقش خیّرین، واقفان، گروه های جهادی و مردمی شد و اظهار داشت: در دسترس ترین موضوع مردمی سازی نظام حکمرانی آموزش و پرورش، همین شوراهای آموزش و پرورش است.

لینک کوتاه : https://marzdaran.ir/?p=21469
  • نویسنده : علی قویدل
  • ارسال توسط :
  • منبع : مرزداران
  • 278 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای آینده کشور در کلاس های درس دانش آموزان و معلمان طراحی می شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.