افزونه پارسی دیت را نصب کنید Sunday, 3 March , 2024
13
مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی:

حذف مدارس کانکسی در دستور کار قرار دارد

  • کد خبر : 21472
  • ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۱
حذف مدارس کانکسی در دستور کار قرار دارد
مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت : در دهه فجرسال جاری،‌ ۳۰ کلاس درسی در منطقه آزاد ماکو به بهره برداری می رسد ، در حال حاضر ۳۴۶ مدرسه کانکسی در سطح استان آذربایجان غربی داریم که براساس طرح شهید پناهی حذف مدارس کانکسی با اولویت مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموزان را در دستور کار داریم.

به گزارش مرزداران ؛ مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: در دهه فجرسال جاری،‌ ۳۰ کلاس درسی در منطقه آزاد ماکو به بهره برداری می رسد.

قهرمان رحمانی در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد ماکو که با حضور معاون وزیرآموزش و پرورش و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد، گفت : در حال حاضر ۳۴۶ مدرسه کانکسی در سطح استان آذربایجان غربی داریم که براساس طرح شهید پناهی حذف مدارس کانکسی با اولویت مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموزان را در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه در سفر اخیر استاندار آذربایجان غربی به منطقه آزاد ماکو ۲۷ مصوبه در خصوص آموزش و پرورش داشتیم اضافه کرد: احداث ۱۹۰ کلاس درس در صورت تخصیص اعتبار انجام خواهد گرفت.

رحمانی ادامه داد: در شهرستان پلدشت ۱۴ کلاس تخریبی و ۷۸ کلاس نیاز به مقاوم سازی دارند، در شهرستان شوط ۹ کلاس تخریبی و ۵۳ کلاس نیاز به مقاوم سازی دارند و در شهرستان ماکو ۱۴ کلاس تخریبی موجود است و ۱۰۳ کلاس نیاز به مقاوم سازی دارند.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی اذعان داشت :  ۲۷ مصوبه در سفر اخیر استاندار آذربایجان غربی به منطقه آزاد ماکو داشتیم که بر این اساس احداث و بهسازی ۱۹۰ کلاس درس پیگیری می شود.

وی خواستار فعال شدن مجمع خیرین شهرستان های منطقه آزاد ماکو شد و گفت: ۶ هزار میلیارد تومان برای احداث فضای آموزشی در منطقه آزاد ماکو نیاز است تا به متوسط کشوری برسیم .

وی ادامه داد: اگر اعتبارات تعیین شده تخصیص یابد رشد سرانه را در منطقه آزاد ماکو شاهد خواهیم بود .

 

لینک کوتاه : https://marzdaran.ir/?p=21472
  • نویسنده : علی قویدل
  • ارسال توسط :
  • منبع : مرزداران
  • 318 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای حذف مدارس کانکسی در دستور کار قرار دارد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.