افزونه پارسی دیت را نصب کنید Tuesday, 28 May , 2024
12

۱۲ فروردین؛ تجلی شور مردم در انتخاب نوع حکومت است

  • کد خبر : 22972
  • ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۸:۱۲
۱۲ فروردین؛ تجلی شور مردم در انتخاب نوع حکومت است
رئیس کانون بسیج اساتید دانشگاه های منطقه آزاد ماکو گفت: درخت پربرکت انقلاب اسلامی با خون شهیدان رشد و با تعیین جمهوری اسلامی به بار نشست.

به گزارش گروه سیاسی اجتماعی مرزداران؛ دکتر حسین قویدل رئیس مجمع عالی بسیج ماکو، مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه های منطقه آزاد ماکو و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل ماکو در مصاحبه با خبرنگار مرزداران در خصوص روز جمهوری اسلامی گفت: درخت پربرکت انقلاب اسلامی که با نثار خون بهترین فرزندان ایران رشد کرده بود، سرانجام در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به بار نشست و با پیروزی انقلاب اسلامی زمینه مهم ترین همه پرسی تاریخ ایران زمین، جهت تعیین نوع حکومت، فراهم شد.

وی افزود: در روز ۱۲ فروردین ساختار جدید سیاسی و اجتماعی، بر مبنای آرای اکثر مردم (۹۸/۲ درصد) تثبیت شد و رسما نظام جمهوری اسلامی را، ملت مسلمان ایران تأیید کردند.

قویدل تصریح داشت: در روز پربرکت ۱۲ فروردین، نظامی متولد شد که نور اسلام عزیز را، دگر باره، نه فقط در ایران، بلکه در سراسر جهان متجلّی ساخت. شعار اصلی انقلاب، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود که میلیون ها ایرانی آزاده و مسلمان در طول مبارزه ها در جای جای ایران اسلامی فریاد کشیده بودند. این شعارها، حکومتی را پایه ریزی می کرد که عدالت اسلامی، از هدف های والای آن بود.

وی اظهار داشت: تشکیل جمهوری اسلامی نه فقط اراده ملت را بر سرنوشت خود به اثبات رساند و برای آنان استقلال و آزادی را به ارمغان آورد، بلکه امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان برافروخت که آنان نیز می توانند بعد از قرن ها رنج و درد، جلوه ای از وعده خداوند تبارک و تعالی را ببینند؛ همان وعده پیروزی مستضعفان بر مستکبران می باشد .

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه های منطقه آزاد ماکو در پاسخ به این سوال هدف اصلی در شعار های مردم چه بود؟ گفت: هدف اصلی در شعارهای مردم، جمهوری اسلامی بود. کلمه «جمهور» به معنای توده مردم است و گنجانده شدن چنین کلمه ای برای نظامِ بعد از انقلاب، مردمی بودن آن را نشان می دهد و تأثیر رأی مردم را در سرنوشت خودشان، بیان می کند. واژه «اسلامی» نیز آن را از دیگر نظام های جمهوری جدا می نماید و بر حاکمیت ارزش های الهی و قرآنی بر اجزای نظام دلالت می کند.

وی در پاسخ به این سوال که نقش ولی فقیه در حکومت جمهوری اسلامی چیست؟ اذعان داشت: دراین حکومت ولی فقیه، بر اساس قانون الهی، ولایت امر و امامت اُمت را بر عهده می گیرد و علاوه بر تأمین زندگی مردم، مسؤول هدایت آنان نیز هست. بدین ترتیب، برای تحقق چنین امر بزرگی، باید رسما نظام مشخصی بر ایران حاکم می شد تا زمینه دست یابی به آن هدف های بزرگ را فراهم آورد. این گونه بود که ۱۲ فروردین پدید آمد و نظام پربرکت جمهوری اسلامی، بر کشور عزیز ما سایه افکند.

قویدل در پاسخ به اینکه نقش مردم در خنثی کردن توطئه های دشمن چه بود؟ با بیان اینکه ۱۲ فروردین، به زیبایی، توطئه های دشمنان را از میان برد و آنان را که حکومتِ جمهوری را بی اسلام می خواستند، به کناری افکند، گفت: این مردم بودند که در ۱۲فروردن با حضوری آگاهانه و تصور ناشدنی، در پای صندوق های رأی، پیروزی انقلاب اسلامی را تحقق بخشیدند.

۱۲ فروردین روز تحقق آرمان های بلند مردم بود؛ مردمی که در راه انقلاب، زندان ها، تبعیدها، شکنجه ها، سختی ها و محرومیت های زیادی کشیدند و شهادت بهترین فرزندان خود را دیدند، بعد از پیروزی انقلاب، در یک همه پرسی تاریخی، برای تحقق آرمان های والای شهیدان، به استقرار جمهوری اسلامی، رأی دادند.

#آری

#سرزمین_من

لینک کوتاه : https://marzdaran.ir/?p=22972
  • نویسنده : علی قویدل
  • ارسال توسط :
  • منبع : مرزداران
  • 199 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای ۱۲ فروردین؛ تجلی شور مردم در انتخاب نوع حکومت است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.