پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی تعریض جاده ماکو مرگنلر

sardabirmako
تاریخ انتشار: یکشنبه 17 سپتامبر 2017 | 16:48 ب.ظ
پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی تعریض جاده ماکو مرگنلر تعریض جاده ماکو مرگنلر از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار بوده و تعریض ۵ کیلوتر آن به پایان رسیده است .

به گزارش مرزداران ؛ احداث بزرگراه گیت ورودی منطقه ازاد تا بازرگان یکی از پروژه های راه سازی سازمان منطقه ازاد می باشد که عملیات اجرایی آن از خرداد ماه ۹۵ اغاز شده است .

طول مسیر این پروژه ۸۵ کيلومترمی باشد که شامل ۲ فاز است  (فاز اول ۴/ ۳۸ کیلومتر (مرگنلر – ماکو)، فازدوم ۶/ ۴۶ کيلومتر(  و هزینه بر آورد شده کل پروژه  ۶۵۰ ميليارد ريال می باشد .

هدف از اجرای این پروژه تسهيل و تسریع حمل و نقل جاد های با توجه به عبور روزانه حدود ۱۰۰۰ دستگاه وسیله نقلیه سنگین از این مسیر میباشد .

با توجه به اعلام روابط عمومی سازمان منطقه ازاد تجاری در سایت رسمی این سازمان این پروژه تا پایان سال ۹۶ به اتمام خواهد رسید .

فاز اول این پروژه که حدود ۳۸/۴ کیلومتر (مرگنلر – ماکو ) میباشد ؛ از پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی زیر سازی ، پل سازی ، زه کشی و مستحکم سازی زمین برخوردار است .

طبق گفته حسین فروزان مدیر عامل سازمان منطقه ازاد تجاری در سال گذشته ” تعریض جاده مرگنلر به ماکو و چهار باندی کردن این مسیر در سال جاری از سوی منطقه آزاد ماکو اجرایی می‌شود” که با اجرایی شدن این طرح اکنون تعریض ۵ کیلومتر از این مسیر به اتمام رسیده و اسفالت ریزی و خط کشی شده است .

لازم به ذکر میباشد در این ۵ کیلومتر به اتمام رسیده ، فقط طرح ۴ بانده کردن این جاده ۵ کیلومتر به اتمام رسیده و برای تکمیل بزرگراه قرار است ۲ باند دیگر در طرف دیگر جاده احداث شود .

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
مرزداران
مرزداران
مرزداران
مرزداران
مرزداران
مرزداران
محل كد آمار