• امروز : یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 17 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Sunday - 1 October - 2023
11

اختیارات مربوط به صدور مجوز و فعالیت های سمن ها به سازمان های مناطق آزاد تفویض می شود

  • کد خبر : 10079
  • 25 تیر 1398 - 21:10
اختیارات مربوط به صدور مجوز و فعالیت های سمن ها به سازمان های مناطق آزاد تفویض می شود

معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور گفت : تفاهم نامه ای بین مناطق آزاد و سازمان امور اجتماعی وزارت کشور منعقد می شود و اختیارات مربوط به صدور مجوز و فعالیت های سمن ها به سازمان های مناطق آزاد تفویض می شود.

به گزارش مرزداران ؛ علی حسنلو در هجدهمین نشست معاونان ومدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان های مناطق آزاد کشور گفت: توسعه مشارکت های محلی و اجتماعی در مناطق آزاد می توانند ضعف ها و مشکلات اجتماعی و فرهنگی را برطرف کنند.

وی گفت:‌ سازمان هاي مردم نهاد با ايجاد زمينه لازم براي آشنا كردن مردم با وظايف خود و همچنين فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مي توانند با فراهم بودن بسترهاي لازم، نقش موثري در نهادينه ساختن اين امر داشته باشند.

حسنلو با اشاره به اينكه سازمان‌هاي مردم ‌نهاد نقشي‌ تعيين‌كننده در حوزه فرهنگ و مسائل اجتماعی برعهده دارند ادامه داد:‌ قشي كه به دليل سه ويژگي بارز غيرانتفاعي بودن، داوطلبانه و غيرسياسي بودن مشخص شده است.

وی تصریح کرد:‌اين ويژگي ها باعث شده‌اند فعاليت‌هاي سازمان‌هاي مردم‌نهاد در زمينه فرهنگ و اخلاق شهروندي در سطح جامعه ارتقا يابد.

حسنلو از عزم معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد برای بهره مندی از ظرفیت ویژه سازمان های مردم نهاد، سمن ها و اجتماعات محلی خبر داد و گفت: سازمان هاي مردم نهاد واسطه مناسبي ميان نهادهاي دولتي و جامعه شده و مشاركت مردمي را در پي دارند.

وی خاطر نشان کرد اگر در مناطق آزاد در زمینه های فرهنگی هزینه های بسیاری میشود ولی بازده مناسبی دریافت نمیشود دلیلش عدم استفاده از ظرفیت های مردمی و مشارکت های اجتماعی است.

حسنلو با اشاره به اینکه تعامل با NGO ها و سازمان های مردم نهاد وظیفه دولت و مسئولین منطقه است افزود: تفاهم نامه ای بین مناطق آزاد و سازمان امور اجتماعی وزارت کشور منعقد می شود و اختیارات مربوط به صدور مجوز و فعالیت های سمن ها به سازمان های مناطق آزاد تفویض می شود.

معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور نیز گفت:‌ ۱۹ هزار سازمان مردم نهاد در کشور فعال هستند.

کمال اکبری با اشاره به تاثیر مشاركتي سازمان های مردم نهاد در كاهش ارتكاب جرايم و ناهنجاري‌هاي اجتماعي گفت:

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با بیان اینکه مشارکت‌های اجتماعی در سازمانهای مردم‌نهاد تبلور پیدا می‌کند تصریح کرد: مشارکت اجتماعی یکی از الزامات توسعه اجتماعی است و مناطق آزاد به واسطه قوانین خاص بستر مناسبی برای اینگونه فعالیت ها دارد.

وی با بیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد در‌ تدوین لایحه سازمان‌های مردم ‌نهاد به دولت کمک کردند گفت: دولت از سازمان‌های مردم‌نهاد حمایت می‌کند.

اکبری با اشاره به اینکه تعامل با NGO ها و سازمان های مردم نهاد وظیفه دولت و مسئولین منطقه است افزود: تفاهم نامه ای بین مناطق آزاد و سازمان امور اجتماعی وزارت کشور منعقد می شود و اختیارات مربوط به صدور مجوز و فعالیت های سمن ها به سازمان های مناطق آزاد تفویض می شود.

لینک کوتاه : https://marzdaran.ir/?p=10079
  • ارسال توسط :
  • 761 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای اختیارات مربوط به صدور مجوز و فعالیت های سمن ها به سازمان های مناطق آزاد تفویض می شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.